Autor stránek

Zpráva vedoucího kolektivu mladých hasičů pro rok 2014

V roce 2014 měl kolektiv mladých hasičů počet 18
Činnost kolektivu mladých hasičů byla po zimní přestávce obnovena v měsíci únoru, kde jsme se pilně věnovali přípravě na první soutěž Mukařovské uzlování. Příchodem nových členů bylo nutné z intenzivnit výuku vázání uzlů. Soutěže se zúčastnilo družstvo mladších a družstvo starších. I přes velmi vyrovnané výkony soutěžících se nám nepodařilo dosáhnout na metu nejvyšší. Na vině byla především velká nervozita a drobné chyby, které nás odsunuli do středu cílového pole.
V měsíci dubnu jsme provedli čištění požární nádrže a i přes velkou nečistotu se povedlo její dokonalé uklizení a následné umytí proudem C.
V měsíci dubnu proběhl v Čelákovicích Memoriál Ladislav Bači, soutěž byla jako každý rok velmi dobře připravená. Naše soutěžní družstva se zúčastnila v kategorie mladších a starších. První útoky se nám nepovedli a tak po druhých pokusech jsme se umístili mladší žáci na 5 a starší žáci na 6 místě.
V květnu se konalo jarní kolo okresní soutěže hry Plamen v Říčanech. I přes měsíc, který se již vyznačuje teplým počasím, bylo tento víkend velmi chladno a deštivo. Štafeta CTIF se družstvu starších povedla a skončili na 2 místě. Štafety 4x60m se běželi v dosti vydatném dešti a blátě.
V červnu se družstvo dětí zúčastnilo oslav 130 let SDH Poříčany a 60 let SDH Jirny a zúčastnili se ve společném družstvu Čelákovického srandamače, byl to podařený den plný nevšedních soutěží. .
Poslední víkend v červnu byly oslavy 90 let SDH Vyšehořovice po nich následoval Dětský den. Na kterém jsme se aktivně podíleli ukázkami našeho vybavení a dovedností.
Dále se náš kolektiv zúčastnil pohárové soutěže Vykáňský Florián Cup
Na konci prázdnin jsme byli pozváni na ukončení léta v obci Černíky, kde jsme předvedli naší techniku a dále zajišťovali soutěže pro místní děti. Na konci dne jsme společně s jednotkou z Čelákovic dětem připravili pěnu.
V září se náš sbor rozrostl o družstvo dorostenců, kteří měli možnost se poprvé ukázat na soutěži o Pohár starosty OSH a Maxíkově poháru v Brandýse nad Labem, kde získali krásné 3 místo. Družstvo starších se umístilo na 9 místě Maxíku a 8 místo o Pohár starosty OSH.
Poslední soutěží pro naše družstva byl Závod požární všestrannosti v Říčanech, kde družstvo mladších žáků obsadilo 6 místo a družstvo starších 8 místo

MIMO SOUTĚŽÍ SE NÁŠ KOLEKTIV PODÍLÍ NA PROPAGACI NAŠEHO SBORU , ZEJMÉNA UKÁZKAMI HAŠENÍ POŽÁRU.
V roce 2014 jsme naši činnost prezentovali na Dětském dni ve Vyšehořovicích, na Sportovním dni v Záluží a na Sportovním dni v obci Černíky